29 Nisan 2014 Salı

KİTAP TAVSİYESİ: SENDEN ÖNCE BEN

     Sınavlar,iş yoğunluğu derken en sonunda kitabımı bitirebildim. Başlangıçta sıkıldığımı itiraf ediyorum..
Kitabın arkasındaki yorumları okuduğumda ise; bu kadar insan yanılıyor olamaz, dedim. Okumaya devam ettikçe, kitap beni daha da büyülemeye başladı.

    Hem okuyor, hem yaşıyor, hem de düşünüyordum.
Aynı şeyleri ben yaşamış olsam ne yapardım diye, sorgulamaktan vazgeçmedim.
Aşk romanları okumamak adına kendime telkin versem de, bir işe yaramadı ve kitabı bitirdiğimde, gerçekten çok üzüldüm ve hiç bitmesin istedim.
Hayattan ne beklediğinizi bilmiyorsanız, ya da sizin için neyin doğru olduğunu!
Beklentileriniz, bekledikleriniz gibi mi acaba?
Ya da size sunulan hayatı kabul etmek daha mı cazip geliyor?
Sadece aşık olmak yeterli mi?
Hayata karşı korkusuz ve açsanız, bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.

    Küçücük dünyanızda renkli bir hayata sahipsiniz, hayatı olduğu gibi kabul ediyorsunuz. Diğer tarafta ile hayatı dolu dolu yaşayan bir adam, geçirdiği kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum oluyor. Ve hayatta artık tek bir amacı var.

    Ben size kitabı özetlemek istemiyorum. Özetlersem, yazara ve okuyuculara haksızlık edeceğimi düşünüyorum.. Ve bu güzel romanı hepinize tavsiye ediyorum. 
Benim gibi sulu göz olanlar varsa, yanınızda peçete taşıyın lütfen.Mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün...

"Sakin Son Bölümleri Otobüste Giderken Okumayin. Ağlamamak için kendinizi tutmaya çalışırken bir enkaza dönüşebilirsiniz."
Tracy Williams

"Bu kitabı okuyunca duygudan duyguya koşacağınız bir lunaparka girmiş gibi oluyorsunuz. Okurken dünyayı ve zamanı durdurmak isteyeceksiniz."
Dooster

"Arkadaşların elden ele dolaştıracağı bir roman olacak. Moyes karizmatik, gerçekçi ve çarpıcı karakterler yaratmayı çok iyi biliyor."
The Independent

"Sizi bu kadar içine çekecek başka bir kitap bulmanız çok zor. Yıllardır okuduğum en güzel kitap."
Gill B.

"Bu hikâyeyi kitap bittikten çok uzun bir süre sonra bile hatırlayacak, her daim yanınızda taşımak isteyeceksiniz."
Romantic Book Lover1 yorum:

  1. Ne yazık ki sadece aşık olmak yetmez...Onu yaşatmak,canlı tutmakta gerekir...Maalesef bilimsel olarak aşkın ömrü üç yıl...:(O zaman yalnızca aşk yetmiyor demek ki...Ben mucizelere inanan kesimdeyim;)Hayatın kendisi mucize;) Mailini aldım,cevap yazdım...Yazını bekliyorum;)Sevgiler..

    YanıtlaSil